Schoolspullen, sport en hobby's voor kinderen zijn vaak lastig te betalen als je een laag inkomen hebt. Daarom helpt de Stichting Leergeld Nuenen gezinnen met een laag inkomen. Er zijn via Stichting Leergeld allerlei vergoedingen mogelijk.

Onder het motto Alle kinderen mogen meedoen. Dat vindt u toch ook? probeert de Stichting Leergeld Nuenen kinderen die leven op de armoedegrens te laten deelnemen aan sociale activiteiten. Ieder kind moet kunnen meedoen aan werkweken, excursies, schoolkampen, sportclubs of creatieve en muzikale vorming.

Kinderen van ouders die in een armoedesituatie verkeren, kunnen vaak niet meedoen met binnen- en buitenschoolse activiteiten. Om deze kinderen de mogelijkheden te geven deel te nemen aan het sociale leven binnen school en maatschappij, is de Stichting Leergeld Nuenen in het leven geroepen. Stichting Leergeld Nuenen, die werkt met deskundige vrijwilligers, wil in de gemeente Nuenen financiële of materiële steun verlenen aan schoolgaande kinderen tussen 4 en 18 jaar, die de gevolgen van de armoede ondervinden.

Sport en cultuur

Wil je kind graag sporten of iets creatiefs doen, bijvoorbeeld judo of muziekles, maar heb je weinig geld? Dan kan Stichting Leergeld Nuenen misschien helpen. Stichting Leergeld betaalt dan bijvoorbeeld:

  • Deelname aan een sportactiviteit: contributie, kleding, materiaal
  • Deelname aan een cultuuractiviteit: contributie, kleding, materiaal
  • Deelname aan de Kindervakantieweek
  • Abonnement speeltuin 'De Kievit' (t/m 10 jaar)

Meedoenregeling in gemeente Nuenen

Soms kan je via de meedoenregeling van je gemeente ook nog een vergoeding aanvragen voor activiteiten en hobby van je kind. Sommige gemeenten hebben daarvoor een kindpakket.

Zwemmen

In de gemeente Nuenen kan je een vergoeding krijgen voor zwemmen. Ook dit gaat via Stichting Leergeld. Leergeld zorgt bijvoorbeeld voor de betaling van:

  • Zwemles (vanaf 5 jaar) diploma A,B en C.
  • Entreekaartjes zwembad.

Bijdrage voor schoolspullen

Schoolspullen voor je kind kunnen best duur zijn, denk bijvoorbeeld aan een laptop of een fiets. Gezinnen met een laag inkomen kunnen daarvoor vaak een bijdrage krijgen. Ook dit regelt Stichting Leergeld Nuenen. Stichting Leergeld geeft een bijdrage voor:

  • Schoolkosten, waarbij wel rekening gehouden wordt met WTOS (Wet Tegemoetkoming Onderwijsbijdrage en Schoolkosten).
  • Gebruikte computer of laptop.
  • Gebruikte en opgeknapte fiets vanaf 6 jaar.

Budget via Stichting Leergeld

Afhankelijk van de vorm van onderwijs is het totale budget per kind als volgt:

  • basisschool: € 300
  • brugklas: € 450
  • daarna: € 350

Stichting Leergeld Nuenen betaalt rechtstreeks aan scholen, instituten en clubs.

Contactgegevens Stichting Leergeld

Wil je iemand van Leergeld spreken? Dat kan:

  • Elke maandag van 10.00 - 12.00 uur is er inloopspreekuur in het gebouw van de CMD, Berg 22C
  • Je kan jouw vraag ook stellen via leergeld@onsnet.nu
  • Je kan ook bellen met: 06-252 86545.

Kinderbril, eigen bed of leesboeken voor thuis (en meer)

Misschien heb je thuis iets nodig zodat je kind op school beter kan leren. Bijvoorbeeld een kinderbril, een eigen bed voor je kind of leesboeken. Of extra ondersteuning voor je kind. Neem dan contact op met de school van je kind. De school kan hier een vergoeding voor aanvragen, bijvoorbeeld bij Fonds Kinderhulp of het Jeugdeducatiefonds.

Alle regelingen voor kinderen in de gemeente

Via Samenvoorallekinderen.nl kan je een overzicht van regelingen in je gemeente opvragen. En je kan hier voor meerdere regelingen tegelijk een aanvraag doen.

Vergelijk hulpaanbod